دانشگاه های دولتی ترکیه

دانشگاه های دولتی ترکیه

دانشگاه های دولتی ترکیه

 

 دانشگاه های دولتی ترکیه از استانداردهای آموزشی بالایی برخوردارند، در نتیجه از لحاظ رنکینگ در فهرست برگزیده ترین دانشگاه ها بشمار میروند. بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته های مختلف با هدف تحصیل و پذیرش در دانشگاه های ترکیه، روانه این کشور می شوند که البته به موفقیت های تحصیلی بسیار خوبی نیز دست می یابند. برای این که بتوانید بهترین گزینه تحصیلی و معتبرترین دانشگاه در کشور ترکیه را جهت تحصیل انتخاب نمایید، مقاله ای در همین مورد از سوی محققان موسسه مهاجرتی الا نوشته شده است که اطلاعات و آموختنی های بسیار خوبی را در اختیار متقاضیان گرامی قرار می دهد. از این رو پیشنهاد می گردد آن را مطالعه بفرمایید.

 

  • شرایط تحصیل در ترکیه چگونه است؟
  • آیا می توان به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل کرد؟
  • هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه چقدر است؟

۱- شرایط تحصیل در ترکیه چگونه است؟

  • ایرانیان برای ورود به ترکیه نیازی به ویزا ندارند، نزدیکی راه و هزینه‌های پایین‌تر زندگی در قیاس با بسیاری دیگر از کشورهای مهاجرپذیر، امکان تحصیل در سطح استانداردهای اروپا، امکان دریافت بورسیه تحصیلی و پیداکردن کار ضمن تحصیل، وجود رشته‌های متنوع تحصیلی، عدم وجود شرط سنی و گپ تحصیلی و حضور چشمگیر دانشجویان بین‌الملل در ترکیه، این کشور را به مقصد بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. از طرفی مدارک دانشگاه‌های ترکیه در تمام کشورهای جهان معتبر است و قابل ارائه برای مقاطع بالاتر در دیگر دانشگاه‌هاست

۲- آیا می توان به زبان انگلیسی در دانشگاه دولتی درس خواند؟

دانشگاه های برتر ترکیه در زمینه های پزشکی/مهندسی/علوم انسانی/تجارت و امور مالی برنامه های زیادی را به زبان انگلیسی اراِیه می دهند:بسیاری از این دانشگاه ها به عنوان موسسات میزبان مناسب برای دانشجویان انگلیسی زبان چه در سطح کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد توصیه می شوند.اکثر دانشگاه های ترکیه (تدریس به انگلیسی یا ترکی)برای پذیرش دانشجویان ارائه مدرک ازمون یوس را ملاک قرار می دهند و بسیاری دیگر(دانشگاه های دولتی)نیز ازمون ورودی مخصوص خود را دارند از انجا که اکثریت کلاسها در بیشتر دانشگاه های خصوصی و دولتی به زبان انگلیسی تدریس می شوند.دانشجویان دارای نمره ی بالا در ازمون انگلیسی در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا قرار می گیرند.

۳-هزینه های تحصیل در دانشگاه ترکیه چقدر است؟

  • در این مقاله به بررسی و شرح هزینه تحصیل در ترکیه می پردازیم. ترکیه در گذشته یکی از قدرتمندترین امپراتوری های تاریخ بوده است و امروز یکی از جذاب ترین تاریخ ها و شخصیت های فرهنگی را در خود جای داده است. در خصوص هزینه تحصیل در ترکیه پزشکی که یک رشته پرطرفدار است موضوع مهمی است. هزینه های تحصیل در ترکیه و همچنین شهریه دانشگاه های ترکیه به نسبت دیگر کشورها به صرفه تر است. از دلایل واضح و مهم انتخاب ترکیه این است که هزینه های تحصیل در ترکیه کم و شهریه مناسب است. هزینه تحصیلی بین 100 تا 4000 یورو را در هر سال تحصیلی دانشجویان باید پرداخت کنند که در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده، استرالیا، چین، انگلستان یا کانادا، ارزانتر است. همچنین دیگر هزینه ها مانند مواد غذایی، محل سکونت، مسافرت، تفریح و حمل و نقل در این کشور پایین می باشد. برای دانشجویان بین المللی که می خواهند در  دانشگاه ترکیه ثبت نام کنند، بورسیه های مختلفی در دسترس است در مقایسه با موسسات مشابه در ایالات متحده یا اروپا، دانشگاه های دولتی ترکیه شهریه کمتر و مناسب تری دارند. دانشجویان بین المللی مبلغ 320 دلار باید در سال هزینه کنند که بتوانند در دانشگاه های دولتی تحصیل کنند. هزینه تحصیل در ترکیه برای رشته های پزشکی و مهندسی بیشتر است. در ترکیه، دانشگاه های خصوصی هزینه های بیشتر و همچنین شهریه به نسبت بالاتری دارند. برای داوطلبانی که مایل به تحصیل در این دانشگاه ها هستند، به طور متوسط شهریه ها متفاوت است. مبلغی بالغ بر 5 هزار تا 20 هزار دلار در سال برای دانشگاه های خصوصی باید هزینه کنید….

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.